İmam Ali Ansiklopedisi c.2

50.40 TL 70.00 TL
Stokta Mevcut
+

Yazar : Muhammed Reyşehri
Cilt : Sıvama Cilt / Şamua
Boyut : 17 x 21
Sayfa : 504


Kitap, sünnet ve tarih esas alınarak hazırlanan İmam Ali b. Ebu Talib (a.s) Ansiklopedisi her türlü övgüyü hak eden bir çalışmadır. İlim havzalarında ve üniversitelerde düşünür ve araştırmacıların yararlanması için 2000 yılında yayımlanmıştır.

Çok kısa bir zaman içinde din alimlerinin yoğun ilgisini çekti. Bu eserin bereketli sonuçlarından biri olarak İmam Ali Ansiklopedisi adlı eser telif edilirken bu kitabın esas alınmasını göstermek mümkündür.

Yine bu Ansiklopedi, "II. Dönem Velayet Yılı Kitabı" seçmelerinde ödül aldı. Bunun yanında başka ilmi ve kültürel ödüller ve mansiyonlar da aldı. Alanında yapılmış tüm zamanların en kapsamlı çalışması olan bu kitabın, tüm araştırmacılar ve mütalaa ehli için, bu alanda müracaat edilebilecek ilk kaynak kitap olabileceğine inanıyoruz.

2. Ciltte Yer Alan Bazı Konu Başlıkları:

>Üçüncü Kısım: Peygamber'in İmam Ali'nin Rehberliğine Yönelik Çabaları (Veraset Hadisleri, Hilafet Hadisleri, Menzilet Hadisleri, Emirlik Hadisleri, İmamet Hadisleri, Velayet Hadisleri, Hidayet Hadisleri, İsmet Hadisleri, Gadir Hadisi)

 

>Peygamber'in (s.a.a) Veli Tayinine Yönelik Son Çabası

Bu ürüne daha önce hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Kötü           İyi