İki Yüz Elli Yaşında İnsan

20.00 TL
Stokta Mevcut
+
Yazar : Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî
Cilt : Sıvama Cilt / Kitap Kağıdı
Boyut : 13,5 x 21
Sayfa : 384

Hz. Ayetullah Hamenei, ikinci Evrensel İmam Rıza (a.s) Kongresi'nde (Temmuz 1986) irat ettiği konuşmasında Masum İmamlar'ın (a.s) hayatlarında siyasi mücadele ve cihad unsuru hakkında önemli açıklamalarda bulunmuş ve “İki Yüz Elli Yaşında Bir İnsan" anahtar kavramını ihdas ederek bu kavram çerçevesinde İmamlar’ın aynı maksada doğru hareket eden yekpare ve kesintisiz hareketini tasvir etmiştir. Ayetullah Hamenei'nin bu açılımı bizi, onun bu aşkın mihver etrafında yapmış olduğu konuşmalarını bir araya toplamaya ve kitaplaştırmaya yöneltti. Elinizdeki kitap bu çalışmanın ürünüdür.

Kitabın Başlığı Hz. Ayetullah Hamenei'nin aydınlatıcı sözlerinden aynen alınmıştır ve onun Masum Ehlibeyt İmamları’nın siyasi-mücadeleci hayatlarına bakış tarzını göstermektedir.

 Hz. Ayetullah Hamenei tarafından başta Peygamber-i Ekrem (s.a.a), Emîrü’l-Müminin Ali (a.s) ve İmam Hüseyin (a.s) olmak üzere Masumlar'ın her birinin hayatına dair beyan buyurduğu ve yazıya döktüğü sözlerin hacmi "İki Yüz Elli Yaşında Bir insan"da alıntılananlardan çok daha fazladır. Bu yüzden elinizdeki kitap, Hz. Ayetullah Hamenei'nin beyanlarında Masum Ehlibeyt İmamları’nın hayatlarına dair gün yüzüne çıkmamış bilgiler için sadece bir giriş olabilir.

Bu ürüne daha önce hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Kötü           İyi